فروش دستگاه اندازه گیری الکترونیکی
خانه / مولتی متر / مولتی متر عقربه ای و دیجیتال با بهترین دقت و کیفیت

مولتی متر عقربه ای و دیجیتال با بهترین دقت و کیفیت

مولتی متر یا نام دیگر آن آوومتر دستگاهی ضروری برای هر کارگاه و تعمیرگاه برقی است که در دو نوع مولتی متر عقربه ای و دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قادر به اندازه گیری کمیت های مختلف الکتریکی از جمله شدت جریان، مقاومت، ولتاژ و غیره است که بسته به میزان تخصصی بودن حرفه تان می توانید از انواع مختلف آن ها بهره جویید.
از کاربردهای ویژه این دستگاه می توان به مواردی از قبیل تست مقاومت، پیدا کردن اتصال کوتاه مدار، اندازه گیری خازن و فرکانس و موارد دیگر اشاره کرد. همچنین این دستگاه در طیف گسترده ای از مدل ها و انواع مختلف با قیمت های گوناگون وجود دارد.

مولتی متر عقربه ای و دیجیتال با بهترین دقت و کیفیت

تفاوت در نحوه عملکرد مولتی متر های آنالوگ و دیجیتال

تفاوت در نحوه عملکرد مولتی متر های آنالوگ و دیجیتالمولتی متر آنالوگ شامل صفحه نمایشی است که در آن خطوط مندرج و عقربه ای متحرک تعبیه شده است. این خطوط که نمایانگر مقادیر مختلفی هستند، با رنگ های متفاوت از هم ترسیم شده اند. با استفاده از سلکتوری که در بخش میانی آن قرار گرفته شده، می توان نوع کمیت مورد اندازه گیری را تغییر داد. این دستگاه شامل دو ترمینال ورودی و سیم های رابط نیز می باشد.
اما مولتی متر دیجیتال به صورت کلی دارای یک نمایشگر جهت نشان دادن مقدار کمیت اندازه گیری شده توسط ارقام است. مانند نوع آنالوگ دارای سوییچ یا همان سلکتوری برای تغییر نوع کمیت است و شامل سه ترمینال ورودی برای اتصال است.

دقت محاسبه کدام مولتی متر ها بیشتر می باشد؟

دقت محاسبه کدام مولتی متر ها بیشتر می باشد؟در مولتی متر آنالوگ اگر چه با مشاهده حرکت عقربه می توانیم بر چگونگی تغییر ارقام نظارت داشته باشیم اما ممکن است در بعضی محدوده های خاص مقدار اندازه گیری شده تفاوت قابل توجهی با مقدار واقعی داشته باشد که این امر نشان دهنده دقت پایین آن است.
اما مولتی متر دیجیتال عمدتا دارای دقت بالایی است و با توجه به مدل های مختلفی که دارد، دقت هر کدام طبق نیاز میزان تخصصی بودن حرفه تان باید مورد بررسی قرار گیرد. دسته بندی انواع مولتی متر به طور دقیق تر، علاوه بر نوع آنالوگ و دیجیتال، نوع رومیزی و انبری است که هر دو از زیر مجموعه های مولتی متر دیجیتال بوده و ویژگی های منحصر به فردی دارند، اما در زمینه دقت، نوع مولتی متر رومیزی نسبت به انواع دیگری برتری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی دو نمونه با کیفیت از مولتی متر های آنالوگ

بررسی دو نمونه با کیفیت از مولتی متر های آنالوگهمانطور که گفته شد، انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد که بسته به کیفیت، عملکرد و دقت مولتی متر قیمت گذاری می شود. در اینجا می خواهیم به بررسی مختصری از دو مدل معتبر مولتی متر آنالوگ (عقربه ای) بپردازیم :
مولتی متر عقربه ای مدل هیوکی که دارای مشخصات فنی از قبیل محدوده وسیع اندازه گیری ولتاژ AC و DC، محدوده وسیع اندازه گیری جریان و مقاومت است، همچنین دارای بدنه ای محکم و مقاوم در برابر زمین خوردگی است. این دستگاه ساخت کشور ژاپن است. 
و اما مولتی متر عقربه ای مدل کیوریتسو که دارای ویژگی هایی از قبیل اندازه گیری جریان مستقیم در بازه محدود و همچنین اندازه گیری ولتاژ AC و DC و مقاومت تا سقفی محدودتر از نوع قبل است، همچنین دارای پیچ تنظیم دقیق می باشد. این دستگاه ساخت کشور آمریکا است.
همانطور که انتظار می رود، قیمت مدل اول بالاتر بوده اما مدل دوم نیز به عنوان یک مولتی متر ارزان و باکیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی دو نمونه با کیفیت از مولتی متر های دیجیتال

بررسی دو نمونه با کیفیت از مولتی متر های دیجیتالدر ادامه به بررسی دو مدل معتبر از مولتی متر دیجیتال می پردازیم :

مولتی متر دیجیتال فلوک که دارای مشخصاتی از قبیل پهنای باند مناسب، قابلیت اتصال به صورت وایرلس، استفاده درازمدت و پورت USB برای اتصال به کامپیوتر است، همچنین دارای دقت بالایی بوده و قابلیت تجزیه و تحلیل تا 14 بار بدون نیاز به دستگاهی دیگر را دارد. این دستگاه ساخت کشور آمریکا است.
و اما مولتی متر دیجیتال کیوریتسو که دارای ویژگی هایی از قبیل کارایی و قابلیت اطمینان بالا، صفحه نمایش بزرگ و طراحی ایمن است، همچنین دارای قابلیت تحمل محدوده گسترده ای از دما بوده و برای مصارف صنعتی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 0912972671
پست الکترونیکی: RodikoElectronic@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت مولتی متر عقربه ای در بازار تهران

قیمت مولتی متر عقربه ای در بازار تهران متفاوت می باشد که هر کدام از این دستگاه ها، دارای مدل های گوناگونی هستند که کاربرد خاص خود را دارند. مولتی مترهای عق

دیدگاهتان را بنویسید